Elon Musk - Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti

Elon Musk býva označovaný za najväčšieho inovátora súčasnosti, podnikateľského génia veľkosti Steva Jobsa. Tiež za workoholika, neznesiteľného Egocentrik a čudáka. Predovšetkým je ale Musk technologickým vizionárom, ktorý mení science fiction v realitu: jeho atraktívne elektrické vozidlá Tesla ukazujú budúcnosť automobilov, SpaceX lieta pre NASA na obežnú dráhu a chystá sa na Mars.

Tretia Mušková spoločnosť SolarCity priviedla milióny Američanov k slnečnej energii. Tento životopis je strhujúci kronikou Muskových úspechov i zlyhania. Investigatívny reportér Ashlee Vance získal ako jediný novinár exkluzívny prístup k muškou a okrem neho vyspovedal na tristo jeho kolegov, členov rodiny, priateľov i kritikov. Ak sa zaujímate o osobnosti, ktoré ovplyvnia našu budúcnosť, začnite pri tejto knihy.

Nájdete v nej:
- kapitolu o Elonovu tvrdom detstve v Južnej Afrike, v ktorom nechýbala šikanovanie od spolužiakov, a jeho úteku do Kanady a USA.
- Ako mladý Musk rozprávkovo zbohatol vďaka internetovému inzertnému Startup Zip2 a predovšetkým vďaka PayPal, ktorý spoluzaložil a potom predal trhovisku ebay.
- Búrlivej príbehy spoločností Tesla Motors a SpaceX, ktoré niekoľkokrát takmer zbankrotovali, aby nakoniec obe triumfálne uspeli.
- Viac o zložitom osobnom živote "priemyselné celebrity", poznačenom dvoma rozvody a smrťou malého syna.
- Príklady kontroverzného Mušková prístupu k jeho zamestnancom, ktoré dokáže nadchnúť pre svoju víziu, ale tiež vyhodiť za sebemenší prehrešok.
- Opis ďalších Muskových projektov, ako je kolonizácia Marsu alebo potrubné rýchlodráha Hyperloop, jazdiaci rýchlosťou 1 300 km / h.
- Že zakladateľ Googlu Larry Page možno prenechá svoj astronomický majetok muškát, aby mohol uskutočniť svoje najsmelšie plány ..

Diskusia k článku

Ďalšie články z informačných technológií