Ekonomické dôvody prečo investovať do fotovoltaiky ,solárnej či slnečnej energie

1. Hlavným problémom prečo investovať do solárnej energie sú neustále sa zvyšujúce ceny ropy a blížiace sa vyčerpanie ropných zásob. Takisto zvýšenie ďalších zdrojov ako je plyn. Slnko je nekonečnou zásobárňou energie, ktorá je zadarmo a je jediným zdrojom pre výrobu elektrickej energie pomocou fotovoltaických panelov. Slnko viete využiť na ohrev vody a na výrobu elektrickej energie. Pomocou elektrickej energie viete zapájať spotrebiče ktoré vám vytvárajú teplo napr. elektrické kúrenie, alebo zimu - klimatizácia.

2. Stavba solárnej elektrárne (FVE) je investíciou do budúcnosti. Krajiny na svete garantujú výkup vyrobenej elektriny za priaznivé ceny. Viac informácií nájdete na tomto odkaze http://www.energia.sk/analyza/legislativa-a-regulacia/podpora-obnovitelnych-zdrojov-energie-na-slovensku/10334/ 

3. Stavba fotovoltaickej elektrárne býva štátom rýchlejšie povolená a je aj jednoduchšia na jej postavenie.

4. Fotovoltaické systémy sú bezpečné a spoľahlivé. Odhadovaná životnosť fotovoltaických panelov je 25 - 30 rokov. Výkon solárnych panelov po 25 rokoch neklesne pod 80% pôvodného výkonu. Niektoré solárne panely majú i väčší výkon, všetko však záleží od kvality solárnych produktov.

Diskusia k článku

Ďalšie články z informačných technológií